zapis

To zdanie sugeruje,że na maxach rozwijają się wszystkie plagi egipskie . Skoro masz na to dowody to je przedstaw proszę. Jeżeli nie masz to nie pisz takich rzeczy. Przedstaw to jako twoje podejrzenie,że coś może się rozwijać. Nie przedstawiaj jako faktu,chyba ,że masz dowody.  Czytałem gdzieś, że środowisku mocno wilgotnym mogą pojawiać się tzw. bakterie nitryfikacyjne. Wpisując to hasła w wiki napotkamy taki zapis:

“Biorą one m.in. udział w procesie niszczenia partii przypowierzchniowych budynków oraz kamieni zabytkowych. Powstałe na skutek utlenienia kwasy rozkładają węglan wapnia obecny w budynkach zabytkowych[2].” Czy można to przełożyć na ewentualną degradację bloczków maksowych ? Tego nie wiem.

Wbrew pozorom na nienasiąkliwej powierzchni żwirowej w permanentnym stanie wilgoci może rozwinąć się błona biologiczna. Z powietrzem różne rzeczy przedostają się do GWC .Nie zagwarantujesz chyba 100% spłukiwania złoża . A jak nawet spłuczesz, to popłuczyny z ewentualnym czymś zatrzymają się na warstwie podłoża, bo to nic innego jak złoże filtracyjne.To jest moje prywatne zdanie.

poziom

co przy gruncie nieprzepuszczalnym, kiedy woda stoi 1,5 m pod poziomem terenu? jeśli w takim nieprzepuszczalnym gruncie wykonamy wykop i zasypiemy żwirem, to może nam się tam zrobić basen z wodą. Można, ale w pomijalny sposób. Pan Sobie raczy wyobrazić wielkość 4 do potęgi -13 .

Kula ziemska ma 510 000 000 000 000 m2 jak  Jeżeli miejsce budowy żwirowego GWC jest w grubych pokładach gliny to nie można go budować (a szkoda bo taki grunt rodzimy jest najlepszy do szybkiej wymiany temperatur miedzy nim a żwirem). Jeżeli jest to tylko warstwa ??m to można przekopać sie przez nią i dno GWC ponizej. Jeżeli teren jest pochyły można rurą drenarską odprowadzić nadmiar wody z dna GWC. Na jakiej podstawie twierdzisz ,że żwirowiec jako nienasiąkalny jest bezpieczniejszy od maxowca,który jak wiadomo chłonie wilgoć . Spotkałeś jakieś przypadki ,że na maksowcu rośnie szkodliwe dla ludzkich płuc życie?

Odpowiedz:

Zadano mi pytanie w temacie: GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą

które dotyczy tematu j/w - dlatego tu odpowiadam Nydarowi:

Przesadzasz z tymi pytaniami - nie jestm fanem MAXowych wiec Ci nie odpowiem.

Żwirowy GWC był wielokrotnie badany przez Sanepid i Mikrobiologa z PAN po kilkunastu latach jego pracy. MAXy i powietrze z nich wychodzące nigdy nie było w ten sposób badane. A że chłonie wodę do bardzo łatwo można sprawdzić nawet domowym sposobem. Do małego wiaderka z tworzywa wlej wode i wsyp kawałki MAXa np 1kg. Mocz klika dni. Zlej wodę i zważ na w miare dokładnej wadze. Następnie wsadz te maksy do mikroweli, nie zapomnij przykryc pokrywką. Wygrzewaj tak długo dopóki maxy nie beda pękać.

Po wystygnięciu ponownie zważ. Jeżeli różnica wagi przekroczy ~8% tzn że maxy sa nasiakają wodą a z tą wodą zaniczyszczenia. Co sie dzieje z zanieczyszczeniami to sam zbadaj jezeli http://klimatyzator.eu/ Fanem?

Bardzo prosze o spokojne, merytoryczne pytania Wszystkich czytajacych ten wątek.

Odpowiednio ułożona izolacja na żwirze i szerzej poza nim symuluje zagłebienie całego żwiru na około 5m. Czyli bez izolacji trzeba było by go zagłebić na głęb. 5m. Były na tym wymienniku pomiary temperatur przed i za GWC. Przy temp. 35oC na jego wylocie była temp. 19,7oC - pomiar był wykonywany pirometrem

Żwirowy GWC można nawet wypiętrzyć ponad teren - tu jest zagłebiony 1m a wystaje 1m ponad teren.

Powierzchnia człowieka 2m2 to 100m2 izolacji na ziemi to tak jakby Pan położył Sobie na skórze coś wielkości kilku atomów. Będzie ona miała wpływ?

odprowadzenie wody

Wyobraź sobie, że wystarczy zawór i hydrofor w pomieszczeniu technicznym i po naciśnięciu spłuczki masz wodę ze zbiornika. Jeśli woda się skończy (co od października jeszcze się nie przytrafiło) , odkręcasz zawór, wyłączasz hydrofor i spłuczka napełniania jest wodą z wodociągu.I ta cała inwestycja po to, aby zaoszczędzić 8,7 zł/m3 wody ze ściekami (u mnie tyle kosztuje)? A jeśli jest szambo na posesji to tylko woda 2,8 zł/m3.Chciales napisac okradaniem zakladu komunalnego ktory odbiera scieki. Bo do tego sie sprowadza przyłacze wody i kanalizacji  splukiwanie toalety deszczówka i sie do tego nieprzyznawanie na liczniku wody…..Biorąc pod uwagę, że dziennie w toalecie to jakieś 15 spłuknięć x 4.l wody to 30zł miesięczni.

W ciągu PÓL roku to 180zł. W ciągu roku (bez trzech miesięcy) sięgnie 300zł.

Liczę tylko 3/4roku na same WC, bez podlewania.

Wydałem za 1000 za zbiornik, 300zł na hydrofor, 400 na instalację.

Razem 1700 przy roczniej oszczędności 200-300zł

Przy czym awarii może ulec tylko hydrofor za 300zł.

Jak się to ma do wydania na nowy kocioł 4000 zł, żeby zaoszczędzić rocznie 200zł na gazie ?

Albo stosowanie dwukrotnie droższego XPS, bo ma o 0.01 W/mK lepszą niż EPS lambdę ?

Już pomijam (bo może Ciebie to absolutnie nie interesuje) aspekt ekologiczności takiego rozwiązania.

A tyle piszesz w swoich postach o oszczędności. Chciales napisac okradaniem  legalizacja przyłącza kanalizacji Warszawa zakladu komunalnego ktory odbiera scieki. Bo do tego sie sprowadza splukiwanie toalety deszczówka i sie do tego nieprzyznawanie na liczniku wody…..

Teraz to już przegiąłeś z tą oszczędnością.

odpływ

ze względu, że moj domek stoi na gruncie gliniastym, kazdy deszcz powoduje ładne kałuże wokół domu.

Ponieważ jestem w trakcie konczenia budowy, postanowiłem wodę z rynien odprowadzaz rurami do

beczki 200l zakopanej w rogu działki.

Perforacja to właśnie robienie otworów. Jakby miał nawet zbiornik 10000 litrów to i tak stosunkowo szybko zrobi się pełny. Zbiornik to tylko bufor. Cały fenomen to umiejętne rozprowadzenie wody rurami drenarskimi.

Beczka 200 l to mało, chociaż nawet 2000 litrów stosunkowo szybko się napełni. Kładź rury drenarskie perforowane, najlepiej fi 100. Rozciągnij po działce, im większy odcinek tym lepiej przyłącze kanalizacji . Mam takie rury w drenażu opaskowym i powiem, że są twarde. Około 30-40 cm pod powierzchnią ziemi mogą być spokojnie, można po tym jeździć samochodem. Tylko kup rury dobrej firmy, nie z marketu. Trzeba brać pod uwagę to, że zbiornik w ziemi (bufor) będzie zawsze pełny, chyba, że będziesz co jakiś czas wypompowywał z niego wodę. Będzie dobrze, głowa do góry. Też mam działkę na gruncie gliniastym.

Zamierzam do tego użyć rur drenarskich (perforowanych bez otworów), zakopanych w ziemi budowa przyłącza kanalizacji ze spadkiem I podłączyć do rur spustowych z rynienw XXI wieku istnieją pompy wodne a uzdatnienie i zrobienie dodatkowej instalacji tylko i wyłącznie do spłukiwania wody w toaletach i podlewania ogródka to super sprawa przyłacze kanalizacyjne .

Oszczędności może i nie powalają chociaż suma summarum razem z odchodzącymi kosztami kanalizacji troszkę wyjdzie a rozprowadzenie darmowe

To rog dzialki bedziesz miał zalany i to jeszcze bardzie, no chyba ze tak ma byc.

Jeśli to ma być tylko odprowadzenie wody opadowej z rynien to poszukaj w sklepach rur “eko” 110mm, to takie pozaklasowe rury kanalizacyjne typowo do deszczówki. Od normalnych różnią się tym że wyglądają jakby ich kołnierze ktoś po ciemku w garażu formował  Cenowo za mb rury wychodzi podobnie jak karbowana ale wszelkie złączki/trójniki itp już 3 razy taniej.

Rury drenarskie sa cienkie. Jak zakopiesz plytko przyłącze kanalizacji a potem obciazysz czyms to bedzie kicha. Jak bedzie rura przysypana od gory 30-40cm i nie bedzie nad nic ciezkiego budowane, jezdzone to smialo rób drenarska.

Pytanie, czy mogę użyc tych rur ø100, czy raczej powinienem uzyć rur kanalizacyjnych?

sterowanie rekuperatorem

znajomy ma w domu rekuperator i chce nim sterować zewnętrznym programatorem czasowym. W opcjach sterownika rekuperatora nie ma takiej możliwości. Oryginalnie w sterowniku jest zaprogramowany rozbieg trwa 60s, kiedy chce się go wyłączyć kończy się wybiegiem 60s. W tym czasie chyba nie grzeje grzałka tylko jest chłodzona powietrzem. I tu moje pytanie czy coś złego możne się stać kiedy rekup. Będzie pozbawiany nagle zasilania? Może ktoś korzysta z takiego rozwiązania? Nie znam sprzętu ale 99% nagrzewnic elektrycznych ma dodatkowy termostat który jak zadziała to trzeba go zresetować ręcznie. Zadaniem termostatu jest nie dopuszczenie do powstania pożaru gdy silnik przestanie pracować a automatyka nie wyłączy grzałek. Czasami dodatkowo są jeszcze termostaty pośrednie które wymuszają pracę wentylatora jak temperatura wzrośnie na grzałkach. Trzeba obejrzeć jaki tam jest sterownik i sprawdzić czy nie ma wejścia dodatkowych opcji. Jeśli chodzi o termostat to jest dokładnie taki przeciążeniowy jak w termach.

Obawiam się o przegrzewanie izolacji, elementów plastikowych w środku kiedy wiatraki się zatrzymają a grzałka wciąż będzie gorąca. Robiłem test i faktycznie grzałka jest jeszcze długo gorąca ale ścianki izolacja i sam wiatrak są tak daleko ze nie może się z nimi nic stać.

Opcjonalny sterownik który posiada w sobie programator, kosztuje około 2tys i w zasadzie nic dodatkowego w nim nie ma oprócz kolejnego bajeranckiego lcd na ścianie Wiem ze sa dwa styki bez napięciowe które służą np. do uruchamiania rekuperatora kiedy jest podłączony do wyciągu kuchennego. Ale czy po zwarciu styku on jedynie podnosi wydajność do zadanej czy startuje od zera tego nie wiem muszę sprawdzić w instrukcji nie jest to jasno pomiary wydajności wentylacji Warszawa opisane. W centralkach ekozefir jest cos takiego jak Zewnętrzna Zmiana Punktu Pracy (ZZPP). Cos jak sterowanie centralą sygnałem zewnętrznym (zależy jaką masz centralkę). Wejdz na stronke ekozefir i w sekcji pobierz masz dokumentację.

Sterownik Digital miał już programator wbudowany.

szafa

zapomina, ze nie tylko o tresc chodzic moze, chodzi bowiem o postawy owczesnych wielkich. Polityka i piszacy w niej byli legitymacja jeszcze wiekszych. Zastanawiam sie czy otrzymywali piszacy w Polityce talony na Polonezy. Tak tanio mozna bylo sie wowczas sprzedac. Mozna bylo rowniez wspolpracowac z wojskowymi sluzbami, jak tlumaczyl sie byly premier. Rozumialem to jako mniejszy stopien poniewierki.Dzisiaj przychodzi nam zmierzyc sie z szafa. Wole jednak kwestie drzwi. Bowiem pokój zagadek Warszawa gdy czytajacy sie domysla, ze chodzilo tu o cytat ze sztuki « Zamkniete drzwi » zastanowia sie z pewnoscia nad swoim wlasnym losem. Tytul sztuki naklada sie w stu procentach na opisywana koscielna rzeczywistosc, w ktorej wszystko odbywa sie przy drzwiach zamknietych. Nieliczne proby otwarcia sie na nic sie zdaja, bo w koscielnej autokratycznej rzeczywistosci liczy sie glos i ciezkie , rzadko owierane wrota Watykanu. O lochach nie wspominam, bo do nich kiedys z pewnoscia wrocimy (biedny Lafcadio). Problemem Startre’a byly proby nadinterpretacji jego slow. Fraza potocznie rozumiana, ze pieklo to inni, mialo wlasciwie calkowicie inna wymowe. Wedlug autora inni sa najwazniejsza czescia nas samych, sa niezbedni celem « samopoznania ». Kiedy myslimy o sobie, kiedys usilujemy poznac nasze wnetrze, uzywamy srodkow, ktorymi inni nas opisuja. Cokolwiek mowimy o sobie, powtarzamy ocene drugich o nas samych. Cokolwiek czujemy o sobie, czujemy ocene drugiego nas samych. Owa calkowita zaleznosc od drugiego implikuje uczucie znalezienia sie w piekle. Wielu z nas nie jest owo uczucie obce, uczucie calkowitej zaleznosci od osadow drugich. Nie znaczy to jednak, ze nalezaloby unikac zwiazkow z innymi. Wystarczy zdawac sobie sprawe z zasadniczej wagi drugich dla kazdego z nas. Inni umozliwiaja nam dopiero poznanie nas samych. Sartre usilowal rozbic zamknieta przestrzen kazdego z nas, przestrzen wypelniona naszymi przyzwyczajeniami, zwyczajami, ktorych nie chcemy zmienic nawet za cene cierpienia z powodu krytyki drugich. Stajemy sie poniekad « zywymiumarlymi », bo nie godzimy sie na jakakolwiek zmiane, nawet za cene wiecznej troski, cierpienia i zdziwienia z powodu krytycznego osadu naszych dzialan. W ten sposob pozostajemy dobrowolnie w piekle, we wlasnym piekle, o wiele bardziel przytulniejszym, bo wlasnym. Jednoczesnie dziwimy sie z powodu reakcji drugich, ktorzy nie dziela z nami naszej wlasnej wiarygodnosci, lepionej walsnymi rekami lub recami, w zaleznosci od tego, co komu wyroslo. Mam nadzieje, ze anegdotyczny tenor ostatniego zdania nie pomniejsza powagi sztuki Startre’a. Czesto brakuje nam wiary lub godnosci, czesto jednego i drugiego. Nie pisze wogole o probach dotykania i definiowania wolnosci, bo owe sa najtrudniejsze. Rzadko tez podejmowane w blogosferze. Trudno jest nam sie pogodzic z wysilkiem uczestniczenia w zyciu spolecznym, jednoczesnie zbyt latwo i naiwnie oczekujemy naszego udzialu w « zyskach » spolecznego zaangazowania drugich czy nas samych. Coz, nawet Sartre mogl byc i przez wielu pozostaje niezrozumiany.

ciśnienie

Nie zmuszam nikogo ani do przeprowadzenia eksperymentu, który opisałem, ani do zaniechania budowy gazogeneratora i zasilania nim silnika spalinowego. To wolny kraj i każdy ma prawo robić co chce. Mam też jednak w tym wypadku prawo, przedstawić swój punkt widzenia. Uważam więc, że propozycja zasilania silników spalinowych gazem drzewnym jest poronionym pomysłem i tyle, zwłaszcza, że wymyślono bardziej wydajny i prostszy sposób.

A teraz konkrety.

Nie moją winą jest, że nie posiadacie elementarnej wiedzy z chemii i to na poziomie szkoły podstawowej. Jeżeli nie wierzycie mi, że mieszanina tlenu i wodoru jest mieszaniną piorunującą, i żaden silnik tego nie wytrzyma, to zapytajcie Waszego Pana z chemii, może on Was przekona.

Sami tez przyznajecie, że nie potraficie czytać z sensem i nie rozumiecie przeczytanego tekstu.

Autor napisał: “…napisałbyś wreszcie co tak cudownego dzieje sie w silniku po podaniu pary wodnej”. Odpowiadam słowami Moszakowa: Następuje spalanie przegrzanej pary wodnej w silniku tłokowym o podwyższonym ciśnieniu i co najważniejsze w obecności innego paliwa. Najśmieszniejsze jest jednak to, że ja już opisałem dużo wcześniej, jaka zachodzi tam reakcja chemiczna a w poprzednim poscie, podałem, że już ją opisałem. Ponieważ nie potraficie czytać z sensem i znowu nie zrozumiecie, napiszę ową reakcje jeszcze raz.

C + H2O = CO + H2

A teraz wyjaśnienie. Przepraszam, że muszę wyjaśniać jak dzieciom w przedszkolu, ale niestety nie posiadacie podstawowej wiedzy z chemi, z zakresu szkoły podstawowej, co udowodniliście dobitnie.

H2O to para wodna przegrzana. Musicie niestety uwierzyć mi na słowo, że ma taki sam wzór chemiczny jak woda i lód. Suchy lód niestety nie, bo to inny związek chemiczny. Tak więc przegrzana para wodna (H2O) zostanie nie tyle spalona, co podana do silnika tłokowego o podwyższonym ciśnieniu w obecności innego paliwa, jakim jest węgie (C) podstawowy składnik np. benzyny. Tam pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia wytwarza się gaz wodny, którego podstawowymi składnikami są: tlenek węgla CO (gaz palny) i wodór (gaz palny). Ten gaz właśnie zostaje spalony w silniku a nie mieszanina tlenu i wodoru. Najistotniejsze jest to, że w opisanej reakcji, tlen zostaje związany z węglem. Gdyby woda została rozłożona na tlen i wodór a następnie zainicjowano by zapłon tej mieszaniny, to zrobiło by się wielkie bum i z silnika niewiele by zostało, jak i z okolicznych zabudowań. Zapytajcie jednak Waszego Pana z chemii. Proszę.

Gdyby któryś z Was zechciał zasilić generator prądu, przepraszam dokładnie powinno być, silnik generatora prądu, to nie zabraniam, tylko pytam po co. Od drewna tańsza jest przecież woda. Obserwacja pewnego zjawiska które jak sam mówił zauważył onegdaj na giełdzie samochodowej w jednym z wynalazków m-ki Żuk czy Tarpan - też to kilkakrotnie widziałem w różnych ustrojstwach - szczególnie spektakularne w Białoruś EO2120. W skrócie chodzi o to ,że przy zalaniu rozgrzanego pracujacego silnika woda nastepuje “niczym nieuzasadniona ” zwyżka obrotów silnika. Zjawisko to jest faktem.

Energia potrzebna do rozkładu wody na CO i H jest równa tej jaką uzyskamy z ich spalenia………. wiec tez nic z tego nie zyskujemy :shock: .

Więc o co chodzi - skad ta zwyzka obrotów ? ( acha Gulak mówi jeszcze że Diesel chodzi mu na wodzie jak benzyniak) - prawdopodobnie zjawisko wyglada tak ,ze w pierwszym momencie spalania mieszanki weglowodorów z dodatkiem pary wodnej zachodzi reakcja endotermiczna rozkładu wody na gazy palne które ulegają dopaleniu w dalszej fazie spalania ładunku w cylindrze - zmniejsza to początkowe ciśnienie w cylindrze oraz strate energii cieplnej poprzez sciany komory spalania ( bo nizsza temperatura) a w dalszej fazie powstałe gazy projekty wentylacji dopalają się wspomagając tym samym suw pracy - uwalniając wcześniej “zjedzoną” energię. Moim zdaniem zachodzi zjawisko tylko i wyłacznie podniesienia sprawności silnika o spalaniu wewnętrznym .  Obserwacja pewnego zjawiska które jak sam mówił zauważył onegdaj na giełdzie samochodowej w jednym z wynalazków m-ki Żuk czy Tarpan - też to kilkakrotnie widziałem w różnych ustrojstwach - szczególnie spektakularne w Białoruś EO2120. W skrócie chodzi o to ,że przy zalaniu rozgrzanego pracujacego silnika woda nastepuje “niczym nieuzasadniona ” zwyżka obrotów silnika. Zjawisko to jest faktem.

Energia potrzebna do rozkładu wody na CO i H jest równa tej jaką uzyskamy z ich spalenia………. wiec tez nic z tego nie zyskujemy :shock: .

Więc o co chodzi - skad ta zwyzka obrotów ? ( acha Gulak mówi jeszcze że Diesel chodzi mu na wodzie jak benzyniak) - prawdopodobnie zjawisko wyglada tak ,ze w pierwszym momencie spalania mieszanki weglowodorów z dodatkiem pary wodnej zachodzi reakcja endotermiczna rozkładu wody na gazy palne które ulegają dopaleniu w dalszej fazie spalania ładunku w cylindrze - zmniejsza to poczatkowe cisnienie w cylindrze oraz strate energii cieplnej poprzez sciany komory spalania ( bo nizsza temperatura) a w dalszej fazie powstałe gazy dopalaja się wspomagając tym samym suw pracy - uwalniając wcześniej “zjedzoną” energię. Moim zdaniem zachodzi zjawisko tylko i wyłacznie podniesienia sprawnosci silnika o spalaniu wewnętrznym .

A teraz link na palnik w którym “pali się” woda. Dokładnie woda wchodzi w reakcję z plazmą, która jest jej inicjatorem. Wiem, że to za trudne dla Was do zrozumienia i nie podejmuję się wytłumaczenia reakcji, ale wierzcie mi działa. Posiadam taki palnik i mogę zademonstrować jego działanie.

A teraz pytanie dla orłów nauk ścisłych. Dlaczego energia na wyjściu hydraulik Radzymin palnika jest czterokrotnie większa niż dostarczona do urządzenia, i nie jest to perpetum mobile.

Pytanie skierowane jest oczywiście do wszystkich, którzy potrafią zrozumieć tabelę z danymi techniczmymi urządzenia.

elementy

masz w domu miedzianą rurkę i palnik lutowniczy. Ja tego nie mam i samo kupienie potrzebnych elementów zajmie mi całe popołudnie. Z tego względu szkoda mi czasu na robienie czegoś zupełnie bez sensu. Nie widzę żadnych argumentów, które miałyby mnie przekonać do poświęcenia mojego czasu i paliwa na tenże eksperyment. Argumentów nie widzę, bo Ty ich nie przedstawiłeś — jedyne co masz do powiedzenia to “sprawdźcie sami, zobaczycie”. Co mamy zobaczyć i DLACZEGO mielibyśmy to zobaczyć, tego już nie napisałeś.

Ładne porównanie…podoba mi się… ale populizm totalny. Co to jest wybuch ? ano - bardzo szybkie spalanie. Na wybuchach w zamkniętej przestrzeni opiera się właśnie praca silnika spalinowego. A dlaczego silnik waży tyle ile waży ? Żeby go nie rozerwało. Prędzej zabije cię tryb ze skrzyni biegów kiedy jadąc 60kmh wrzucisz wsteczny - aniżeli wybuchnie ci silnik na mieszance piorunującej. Przede wszystkim gaz wodny różni się od gazu drzewnego GŁOWNIE ZAWARTOŚCIĄ WODORU. Z drewna mozna uzyskać gaz zbliżony składem do gazu wodnego. Na tym forum było przedstawionych kilka zgazowarek stacjonarnych działających na nadmiarze pary wodnej = uzyskującej (prawie) gaz wodny.

Drugie - ciepło uzyskane ze spalenia wodoru zależy od tego, czy w efekcie otrzymamy parę wodną, czy ciekłą wodę. Jeżeli ciekłą wodę, to spalenie 1 m3 czadu i wodoru da prawie identyczną ilość energii. Jeżeli wodór hydraulik Marki spalimy do wody gazowej czad da więcej energii. Zatem podwyższanie zawartości wodoru w gazie przeznaczonym do silnika spalinowego nie ma najmniejszego sensu

Podana kalorycznośc gazu drzewnego z całą pewnością jest zaniżona z powodu użycia powietrza do zgazowania Po poszperaniu na tym forum mozna znaleźć “patenty” na znaczne podwyższenie tej kaloryczności.

Eksperyment który proponujesz to nie tyle sposób na uzyskanie gazu wodnego, co reforming paliwa parą wodną. Niestety, energetyczne całkiem bezsensowny. Do jego przeprowadzenia należy dostarczyć tyle energii, o ile wyższa jest kaloryczność uzyskanego wodoru. Bilans wychodzi na zero.

Administrator tego forum z całą pewnością robi wszystko, aby osoba kupująca jego książkę uzyskała maximum informacji.

Ludzie pchają do silników wszystko co się pali lub nie pali - olej roślinny, benzynę, naftę lotniczą, nitro, gaz ziemny, LPG, WODÓR, metan - jeśli oglądasz Wiadomości to wiesz że ten ostatni jest bardzo wybuchowy i zabił więcej osób - tyle że żadna nie zginęła w samochodzie tak zasilanym.

O ile nie doczekam się odpowiedzi na powyższe pytania i poparcia projekty wentylacji zarzutów wyrażonych na początku dyskusji (naciąganie gości strony) i tych późniejszych (kwestia liczby oktanowej / wartości opałowej, żywotności silnika, etc.) jest to ostatnia wypowiedź z mojej strony.

sterowanie

na załączonych zdjęciach widać je po prawej stronie regulatora ładowania które mają sterować pracą dmuchawy czyli zacząć rozładowywanie pieca po osiągnięciu temperatury . Piece były używane i w każdym inaczej była podłączona dmuchawa wiec do każdego pieca doprowadziłem nowe zasilanie nie zależne od taryfy i na razie dmuchawy włączam przez bezpiecznik w skrzynce .

Moje pytanie to jak ma być wpięta w instalacje dmuchawy cewka która jest w piecu i jaka jest zasada jej działania tzn sterowania dmuchawą tak aby dmuchawy chodziły tylko przy ciepłym piecu Ale sugeruję ci podłączyć dmuchawy przez sterownik ( termostat) pokojowy, umieszcony na przeciwległej ścianie, aby mieć stałą temperaturę w pomieszczeniu i szanować energię.

Sterowanie należy podłączyć w szereg z termostatem bimetalicznym np. 40 stC. zamontowanym gdzieś na wsadzie akumulacyjnym. Jeśli jest to kapilara wsadzona w rezystorze (i całość zaizolowana termicznie) to jest to 2-gi sposób sterowania ładowaniem pieca. Możliwym przy zasilaniu zewnętrznym (podasz zasilanie, piec się wyłączy).

To nie steruje wentylatorem. Nie wiem czy to kapilary , wygląda to na cewkę nawiniętą na rurkę ceramiczną , a w rurce jest metalowa bańka od której idzie pojedynczy drut najpierw zwinięty w zwój a następnie do regulatora ładowania z którego wychodzi kolejny pojedynczy drut i prowadzi do wnętrza pieca przypuszczam że do jakiejś sondy schowanej w w w wkładzie pieca.

Jeśli chodzi o ładowanie to wszystko jest ok piece ładują się zgodnie z tym co ustawię . Przewody od tzw. cewki są w tej chwili nie podłączone i piece funkcjonują.

Do tych piecy powinien być układ zewnętrzny z regulacją temperatury w pomieszczeniu.

Może kolega kupił piece z innego źródła niż ja (ja wziąłem od speców którzy to zwożą z Niemiec), ale proszę sprawdzić czy ładowanie działa poprawnie. W naszych piecach zmieniono lokalizację kapilar głównych tak, że piece nigdy się.

Po prostu panowie je do transportu rozbierali na części a później składali wedle potrzeby.

Te opisane “bańki” być może są tymi termostatami bimetalicznymi.

wiodący

Strona niemiecka, stosująca inną metodologię obliczeniową, podała natomiast, że wartość obrotów handlowych w 2013 roku wyniosła 78,1 mld euro. Zdaniem statystyków niemieckich to jednak Niemcy odnotowały w handlu z Polską nadwyżkę w wysokości 6,5 mld euro. “Gdy polska firma zamawia w Chinach partię butów, a przesyłka trafia do Polski przez niemiecki port w Hamburgu, Niemcy rejestrują tę transakcję jako niemiecki eksport do Polski” - wyjaśnił Robak ten statystyczny paradoks.

Za zjawisko pozytywne polscy dyplomaci uznali rosnącą liczbę polskich firm działających i inwestujących w Niemczech. Wartość inwestycji polskich w Niemczech ambasada RP ocenia na 1,3 mld euro. To już nie tylko duże firmy, jak koncern paliwowy Orlen czy firmy informatyczne, lecz także setki małych i średnich przedsiębiorstw - powiedział Robak.

Wśród przykładów wymienił producenta okien z Bytowa - DRUTEX. Obecna od 1999 roku na rynku niemieckim firma osiągnęła w 2013 roku w handlu z Niemcami 35,7 mln euro. Dzięki jakości, krótkim terminom dostaw oraz sprawnemu serwisowi z powodzeniem konkurujemy z niemieckimi producentami - powiedział w rozmowie z PAP prezes spółki Leszek Gierszewski.

Sukcesy na niemieckim rynku odnoszą też producenci polskiej żywności. Sprzedali oni w zeszłym roku żywność za 4,5 mld euro - o 9 proc. więcej niż w 2012 roku. To tyle samo, ile zarabiamy na eksporcie samochodów i części samochodowych - mówią polscy dyplomaci.

Pomimo większej ostatnio aktywności polskiego kapitału utrzymuje się olbrzymia dysproporcja pomiędzy wartością niemieckich inwestycji w Polsce - blisko 26 mld euro - a polskimi inwestycjami w Niemczech.
jako wirtualna konstrukcja umysłu, więc nie do końca jest to problematyczne, bo przecież ikonka na pulpicie komputera jest tak samo wirtualna i nikt nie kwestionuje jej istnienia. Dlatego też napisałem, że zredukowałbym polietylen to do problemu tego świata vs zaświaty bo oddzielenie ” empiryczne rzeczywistego” polipropylenu od „wirtualnego” wydaje mi się jest kwestią właśnie redukowania do dzieł człowieka, dzieł natury, rzeczy zgodnych z prawami fizyki, biologi itd itd. To wszystko leży w granicach poznawczych intelektu, wszystko co można stworzyć za pomocą mowy i sobie wyobrazić poliamidy. To co niewyobrażalne, jest równocześnie niezgodne z zasadami delrinu mowy.
Wyobraźmy sobie, że teraz nagle fizycy odkrywają reguły rządzące światem cząsteczek elementarnych. Mogą to zrobić na dwa sposoby: albo wyjaśnić wszystko wedle obecnie znanych nam reguł gramatycznych, czyli stosunki podmiot i przedmiot przyczyna i skutek, czas i przestrzeń, ilość i jakość albo plexi obecnie znane nam reguły i stworzyć całkiem nowe wyobrażenia i nowy język (uważa, że te reguły mamy już wpisane genetycznie w nasz rozum, czyli coś o czym wspominał Kant). Nie da się wedle obecnych reguł gramatycznych wytłumaczyć istnienia cząsteczki w dwóch miejscach równocześnie dlatego też to Przekraczanie można nazwać „zaświatem” bo ewolucyjnie zmieniamy konstrukcje swojego umysłu tak aby mógł odkryć nową formę istnienia. To czy to jest możliwe, wykonalne i kiedykolwiek się udało/uda jest chyba podstawowym zagadnieniem metafizycznym, bo człowiek jest albo częścią Absolutu i posiada jego potencje które tylko musi odkryć, poliwęglan albo jest tylko przedmiotem Absolutu ertanolu, czyli istnieją potencje niepoznawalne dla nas w naszym świecie.

Wtedy mielibyśmy do jego opisu język geometrii i wtedy moglibyśmy wiedzieć o tym świecie wszystko bo trójkąty są proste, tak na prawdę ciągle istniał by tylko ten trójkątny świat i nic poza nim ale gdybyśmy jak w moim wywodzie chcieli poznać długość przeciwprostokątnej krawędzi tego świata musielibyśmy najpierw stworzyć język do opisu tego trójkąta, na czym polega tworzenie języka delrin? To proste na dzieleniu świata na fragmenty poliwęglanu i nadawanie im nazw ertanol, a więc podzielmy nasz świat na krawędzie i środek i mamy dwa słowa które są jednak w zależności między sobą, krawędzie są na zewnątrz środka, a środek pomiędzy krawędziami. Czy one na prawdę istnieją to jest nieistotnie bo to kwestia plexi umowna, zależy co rozumiemy przez istnienie.
Jest jednak jeszcze wiele zależności między słowami na które dzielimy trójkąty bo język to narzędzie do dzielenia i rządzenia światem w myśl zasady dziel i rządź, takimi zależnościami jest na przykład to że jeżeli są w trójkącie jakieś przyprostokątne to musi być i przeciwprostokątna i jej długość do kwadratu równa się sumie długości przyprostokątnych do kwadratu polipropylen tak jest zawsze.
Ale gdyby świat był czymś czego nie da się tak łatwo podzielić jak trójkąta gdzie wszystko do siebie tak idealnie pasuje gdyby miał Polskę, Szwecję, Włoch i Grecję to kwestią umowną byłoby gdzie się zaczyna jedno a kończy drugie ale od tego jak się umówimy dużo zależy bo nie wystarczy podzielić trzeba tak podzielić żeby móc rządzić więc jeżeli na przykład stoi rower i ja go pierwszy raz widzę to muszę go sobie jakoś podzielić słowami jeżeli go podzielę na siodełko i resztę to raczej nie przejadę się nim muszę go tak podzielić żeby muc się śmignąć ale czy coś się zmieni jeżeli wszystko sobie w tym rowerze ponazywam czy to że powiem : niech to się nazywa koło to te koło stworzę. To nie istotne bo to jałowe bo tak naprawdę chciałem się tylko przejechać.
Chodzi mi o to że język nauki to język do dzielenia jak każdy jeżeli sobie wyodrębnię grawitację to czy wtedy znaczy że ona istnieje a jakbym przez grawitację rozumiał to co teraz się przez nią rozumie i coś jeszcze? Tak jak w języku jakichś tam Indian polietylen którzy jak mówią drzewo to niekoniecznie rozumieją przez to samo co my ale też kawałek ziemi wokół . Nie wiem, nie doczytałem jeszcze poliwęglan Warszawa ale poezja jak i cała sztuka zajmuje się już chyba przekraczaniem. Czyli poznajemy tzw głębię, to czego intelekt jak i zmysły poznać bez niej nie potrafią (intelekt i zmysły stwierdzają tylko istnienie ” powierzchniowe” świadomości ale jej głębsze stany są już kwestią przekraczania, czyli jakiś mistycznych doznań dzięki np. medytacji). Człowiek doświadczający Katharsis odkrywa nowy wcześniej nieznany stan emocjonalny dlatego wszelka mistyka/sztuka wydaje się stać wyżej niż racjonalizm lub empiryzm. Nazwałbym to syntezą racjonalizmu i empiryzmu albo materializmu i idealizmu.

Podejrzewam, że tu siedzi bomba z opóźnionym zapłonem rozsadzająca całą tę misterną konstrukcję. Jaką regułę gramatyczną delrin naruszam pisząc zdanie: „Pegaz jest to skrzydlaty koń”. Podejrzewam, że pewnie raczej chodzi o jakąś regułę empiryzmu np. to, że nikt czegoś takiego nie widział. A wtedy to już nie gramatyka poliwęglan komorowy jest tutaj wiodąca.

„Czy to co istnieje poza poznawalnym poliuretan (zmysły, intelekt) jest częścią tego poznawalnego świata i jest kwestią czasu kiedy zostanie poznane, czy jest już czymś oddzielnym?

jako wirtualna konstrukcja umysłu, więc nie do końca jest to problematyczne, bo przecież ikonka na pulpicie komputera jest tak samo wirtualna i nikt nie kwestionuje jej istnienia. Dlatego też napisałem, że zredukowałbym polietylen to do problemu tego świata vs zaświaty bo oddzielenie ” empiryczne rzeczywistego” polipropylenu od „wirtualnego” wydaje mi się jest kwestią właśnie redukowania do dzieł człowieka, dzieł natury, rzeczy zgodnych z prawami fizyki, biologi itd itd. To wszystko leży w granicach poznawczych intelektu, wszystko co można stworzyć za pomocą mowy i sobie wyobrazić poliamidy. To co niewyobrażalne, jest równocześnie niezgodne z zasadami delrinu mowy.
Wyobraźmy sobie, że teraz nagle fizycy odkrywają reguły rządzące światem cząsteczek elementarnych. Mogą to zrobić na dwa sposoby: albo wyjaśnić wszystko wedle obecnie znanych nam reguł gramatycznych, czyli stosunki podmiot i przedmiot przyczyna i skutek, czas i przestrzeń, ilość i jakość albo plexi obecnie znane nam reguły i stworzyć całkiem nowe wyobrażenia i nowy język (uważa, że te reguły mamy już wpisane genetycznie w nasz rozum, czyli coś o czym wspominał Kant). Nie da się wedle obecnych reguł gramatycznych wytłumaczyć istnienia cząsteczki w dwóch miejscach równocześnie dlatego też to Przekraczanie można nazwać „zaświatem” bo ewolucyjnie zmieniamy konstrukcje swojego umysłu tak aby mógł odkryć nową formę istnienia. To czy to jest możliwe, wykonalne i kiedykolwiek się udało/uda jest chyba podstawowym zagadnieniem metafizycznym, bo człowiek jest albo częścią Absolutu i posiada jego potencje które tylko musi odkryć, poliwęglan albo jest tylko przedmiotem Absolutu ertanolu, czyli istnieją potencje niepoznawalne dla nas w naszym świecie.

Wtedy mielibyśmy do jego opisu język geometrii i wtedy moglibyśmy wiedzieć o tym świecie wszystko bo trójkąty są proste, tak na prawdę ciągle istniał by tylko ten trójkątny świat i nic poza nim ale gdybyśmy jak w moim wywodzie chcieli poznać długość przeciwprostokątnej krawędzi tego świata musielibyśmy najpierw stworzyć język do opisu tego trójkąta, na czym polega tworzenie języka delrin? To proste na dzieleniu świata na fragmenty poliwęglanu i nadawanie im nazw ertanol, a więc podzielmy nasz świat na krawędzie i środek i mamy dwa słowa które są jednak w zależności między sobą, krawędzie są na zewnątrz środka, a środek pomiędzy krawędziami. Czy one na prawdę istnieją to jest nieistotnie bo to kwestia plexi umowna, zależy co rozumiemy przez istnienie.
Jest jednak jeszcze wiele zależności między słowami na które dzielimy trójkąty bo język to narzędzie do dzielenia i rządzenia światem w myśl zasady dziel i rządź, takimi zależnościami jest na przykład to że jeżeli są w trójkącie jakieś przyprostokątne to musi być i przeciwprostokątna i jej długość do kwadratu równa się sumie długości przyprostokątnych do kwadratu polipropylen tak jest zawsze.
Ale gdyby świat był czymś czego nie da się tak łatwo podzielić jak trójkąta gdzie wszystko do siebie tak idealnie pasuje gdyby miał Polskę, Szwecję, Włoch i Grecję to kwestią umowną byłoby gdzie się zaczyna jedno a kończy drugie ale od tego jak się umówimy dużo zależy bo nie wystarczy podzielić trzeba tak podzielić żeby móc rządzić więc jeżeli na przykład stoi rower i ja go pierwszy raz widzę to muszę go sobie jakoś podzielić słowami jeżeli go podzielę na siodełko i resztę to raczej nie przejadę się nim muszę go tak podzielić żeby muc się śmignąć ale czy coś się zmieni jeżeli wszystko sobie w tym rowerze ponazywam czy to że powiem : niech to się nazywa koło to te koło stworzę. To nie istotne bo to jałowe bo tak naprawdę chciałem się tylko przejechać.
Chodzi mi o to że język nauki to język do dzielenia jak każdy jeżeli sobie wyodrębnię grawitację to czy wtedy znaczy że ona istnieje a jakbym przez grawitację rozumiał to co teraz się przez nią rozumie i coś jeszcze? Tak jak w języku jakichś tam Indian polietylen którzy jak mówią drzewo to niekoniecznie rozumieją przez to samo co my ale też kawałek ziemi wokół . Nie wiem, nie doczytałem jeszcze poliwęglan Warszawa ale poezja jak i cała sztuka zajmuje się już chyba przekraczaniem. Czyli poznajemy tzw głębię, to czego intelekt jak i zmysły poznać bez niej nie potrafią (intelekt i zmysły stwierdzają tylko istnienie ” powierzchniowe” świadomości ale jej głębsze stany są już kwestią przekraczania, czyli jakiś mistycznych doznań dzięki np. medytacji). Człowiek doświadczający Katharsis odkrywa nowy wcześniej nieznany stan emocjonalny dlatego wszelka mistyka/sztuka wydaje się stać wyżej niż racjonalizm lub empiryzm. Nazwałbym to syntezą racjonalizmu i empiryzmu albo materializmu i idealizmu.

Podejrzewam, że tu siedzi bomba z opóźnionym zapłonem rozsadzająca całą tę misterną konstrukcję. Jaką regułę gramatyczną delrin naruszam pisząc zdanie: „Pegaz jest to skrzydlaty koń”. Podejrzewam, że pewnie raczej chodzi o jakąś regułę empiryzmu np. to, że nikt czegoś takiego nie widział. A wtedy to już nie gramatyka poliwęglan komorowy jest tutaj wiodąca.
To pozytywny bilans, ale biorąc pod uwagę takie czynniki jak niskie płace i koszty produkcji w Polsce, powinien wyglądać dużo lepiej.Może byłby lepszy, gdyby nie dziwne zorientowanie polityczne, które nakazuje wielu widzieć w Niemczech zagrożenie,a w USA przyjazne państwo. Niektórzy nie kapują,.
„Czy to co istnieje poza poznawalnym poliuretan (zmysły, intelekt) jest częścią tego poznawalnego świata i jest kwestią czasu kiedy zostanie poznane, czy jest już czymś oddzielnym?
Czy te Polskie firmy to Polki podmywające znięzdołężniałych esesmanów i volksdeutschów ? A może 2mln gastarbeiterów pracujących na budowach albo u bauerów? często na czarno? To jest ten sukces Rudego?
Poliwęglan lity jest odporny,twardy,a zarazem łatwo poddaje się obróbce:kształtowaniu,cięciu itd. Ma zastosowanie w reklamie oraz w różnych dziedzinach przemysłu: produkcji urządzeń przemysłowych, motoryzacji itp.
Szczególną cechą poliwęglanu litego jest jego niezwykła wytrzymałość ( 300 razy odporniejszy na uderzenia od szkła). Przy zastosowaniach zewnętrznych zalecane jest użycie poliwęglanu litego plexi Warszawa
z filtrem UV.
Płyty kanalikowe z polipropylenu to lekkie i sztywne płyty przypominające tekturę. Są one odporne na chemikalia i na warunki atmosferyczne. Mają dobre parametry izolacyjne. Ich zaletą jest łatwa obróbka. Na płytach pp jest możliwość umieszczania aplikacji graficznych obróbka tworzyw sztucznych
poprzez drukowanie lub wyklejanie foliami są dwustronnie moletowane, co powoduje zmniejszoną widoczność zarysowań powierzchni.
Są odporne w niskich temperaturach, nawet w przypadku działania znacznych sił.
Ich zaletą jest wodoodporność oraz odporność na większość popularnych rozpuszczalników i składników farb. Płyty posiadają certyfikaty wymagane dla placów zabaw np. huśtawki, siedziska karuzeli , ścianki wspinaczkowe oraz dopuszczenia do kontaktu z żywnością. duża przezroczystość - zwłaszcza w zakresie światła płyty poliwęglanowi
• ultrafioletowego ((przepuszcza 90 – 99% światła widzialnego)
• odporność na działanie ultrafioletu, dzięki czemu nie występuje proces żółknięcia materiału
• łatwość obróbki, tworzywo posiada własności termoplastyczne
• maksymalna temperatura użytkowania 70 °C
• temperatura mięknienia 80 °C
proces relaksacji tekstolit
• (wyżarzania materiału - odpuszczania wewnętrznych naprężeń po procesie

Poliwęglan lity jest odporny,twardy,a zarazem łatwo poddaje się obróbce:kształtowaniu,cięciu itd. Ma zastosowanie w reklamie oraz w różnych dziedzinach przemysłu: produkcji urządzeń przemysłowych, motoryzacji itp.
Szczególną cechą poliwęglanu litego jest jego niezwykła wytrzymałość ( 300 razy odporniejszy na uderzenia od szkła). Przy zastosowaniach zewnętrznych zalecane jest użycie poliwęglanu litego plexi Warszawa
z filtrem UV.
Płyty kanalikowe z polipropylenu to lekkie i sztywne płyty przypominające tekturę. Są one odporne na chemikalia i na warunki atmosferyczne. Mają dobre parametry izolacyjne. Ich zaletą jest łatwa obróbka. Na płytach pp jest możliwość umieszczania aplikacji graficznych obróbka tworzyw sztucznych
poprzez drukowanie lub wyklejanie foliami są dwustronnie moletowane, co powoduje zmniejszoną widoczność zarysowań powierzchni.
Są odporne w niskich temperaturach, nawet w przypadku działania znacznych sił.
Ich zaletą jest wodoodporność oraz odporność na większość popularnych rozpuszczalników i składników farb. Płyty posiadają certyfikaty wymagane dla placów zabaw np. huśtawki, siedziska karuzeli , ścianki wspinaczkowe oraz dopuszczenia do kontaktu z żywnością. duża przezroczystość - zwłaszcza w zakresie światła płyty poliwęglanowi
• ultrafioletowego ((przepuszcza 90 – 99% światła widzialnego)
• odporność na działanie ultrafioletu, dzięki czemu nie występuje proces żółknięcia materiału
• łatwość obróbki, tworzywo posiada własności termoplastyczne
• maksymalna temperatura użytkowania 70 °C
• temperatura mięknienia 80 °C
proces relaksacji tekstolit
• (wyżarzania materiału - odpuszczania wewnętrznych naprężeń po procesie
Kierownik wydziału ekonomicznego ambasady w Berlinie Tomasz Kalinowski zwrócił uwagę na korzystny wpływ członkostwa w Unii Europejskiej na kondycję ekonomiczną Polski. Od wejścia do UE w 2004 roku skumulowany wzrost polskiego PKB wyniósł 48,5 proc., podczas gdy w Niemczech w tym samym okresie tylko 13,8 proc. Polski eksport do Niemiec podwoił się w tym czasie; podobna była dynamika eksportu niemieckiego do Polski.

Następna strona »